fbpx

Гори депонијата во Штип, ја гаснат две противпожарни возила

Пожарот е проширен надвор од депонијата и зафатена е ниска вегетација, а во моментот интервенираат шест пожарникари со две противпожарни возила од ТППЕ Штип

-

Регионалниот центар за управување со кризи извести дека во Штип околу 13.30 часот започнал пожар на депонијата „Трештенска Скала“ во близина на градот.

Пожарот е проширен надвор од депонијата и зафатена е ниска вегетација, а во моментот интервенираат шест пожарникари со две противпожарни возила од ТППЕ Штип.

Од страна на ТППЕ Штип се повикани и останатите пожарникари да се вклучат во гасење на пожарот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...