fbpx
Таг: The Game Awards

таг: The Game Awards

Гејминг флеш вести: Нов „HonestCon“, „TGA 23“ инцидент, излегувањето на „Аватар“

Токму кога се помисли дека „Game Awards 2023“ помина без слични инциденти како лани, протече видео од снимка на „идиот екранот” за луѓето на сцена - токму во моментот кога тимот на девелопери на „Baldurs Gate 3“ (Портата на Балдур 3) зборуваа и му оддаваа почест на нивниот скорешно починат колега Џим Соутсворт кој допринел кон играта како надлежен...

Најдобрите моменти од The Game Awards 2022

Логото нa The Game Awards 2022 од Wikipedia
На The Game Awards 2022 беа презентирани и наградени голем број на нови игри, од кои некои се и постари, но модернизирани со надградена графика. Имаше повеќе категории во кои, според мислењето на жирито, беа наградени најдобрите игри. https://www.youtube.com/watch?v=q8dD1R_tWzQ Не е чудо што „Elden Ring“ ја доби наградата за игра на годината, што беше очекувано бидејќи играта беше најдобриот кандидат за...

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...