fbpx
Таг: спојување предмети

таг: спојување предмети

Протест на Независниот синдикат за образование и наука против спојувањето предмети

Да не се спојуваат наставните предмети и да се почитуваат колективните договори побараа денеска од Независниот синдикат за образование и наука на протестот што се одржа во Скопје. Синдикалците побараа и достоинствено вреднување на трудот на просветните работници и зголемување на платите со ист коефициент како и за функционерите. Протестот започна напладне од Жена парк, а учесниците пешачеа до зградата...

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...