fbpx
Таг: Снежана Камиловска-Трповска

таг: Снежана Камиловска-Трповска

Платформата за борба против корупција бара оставка од Јовески поради нецелосната истрага за тетовската модуларна болница

Во документарецот на ИРЛ се виде она што се шпекулираше, дека Јавното обвинителство ја нема спроведено целосно истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој живи изгореа 14 лица и не се наведува како настанале причините за пожарот. Ова денеска го истакна Дарко Аврамовски од Платформата на граѓански организации за борба против корупција. Претставници на организациите денеска...

Деловни средби помеѓу македонски и шпански компании во Стопанската комора на Македонија

Билатерални средби помеѓу македонски и шпански компании се одржаа денеска во Стопанска комора на Македонија, информираат оттаму. На средбите биле присутни шпански компaнии од областа на фармацевтскатa, електрометалната и од агроиндустријата, градежништвото, како и 16 македонски компании од овие сектори. Директорката на дирекцијата на регионални комори и за меѓународна соработка, Снежана Камиловска-Трповска, истакна дека средбите во Стопанската комора се исклучително значајни...

Синдикатите на пет универзитети најавија протест заради непотпишување на колективниот договор

Вработените на пет универзитети најавија протест за утре како израз на незадоволство што со нив не е потпишан колективен договор. Синдикатите на Универзитетот во Тетово, „Гоце Делчев“ од Штип,...