fbpx
Таг: слем-позија

таг: слем-позија

Излезе од печат „Антологија на македонската слем-поезија“

Денеска излезе од печат „Антологија на македонската слем-поезија“, прва и единствена книга од ваков тип во земјава, соопштија од „Поетри Слем Македонија“. Во книгата се сместени најдобрите слем-песни од најактуелните и најактивните слем-поети и слем-поетеси, како и слемерите со најголеми достигнувања за македонскиот слем во земајва и во странство. Во „Антологија на македонската слем-поезија“ се застапени 10 автори и авторки: Цвета...

Не бев во бегство, тврди Палевски, откако му беше одреден притвор од 30 дена

„Не сум бил во бество и не смеам да зборувам поради истрагата“, изјави пред новинарите првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо кога со...