fbpx
Таг: Пол Ритер

таг: Пол Ритер

Почина актерот Пол Ритер, познат по култната реченица „Not great, not terrible“ во серијата Чернобил

Почина британскиот актер Пол Ритер на 54-годишна возраст од тумор на мозокот, соопшти неговиот агент. „Почина мирно дома, опкружен со сопругата Поли и синовите Франк и Ном покрај него. Имаше 54 години и страдаше од тумор на мозокот. Пол беше исклучително талентиран актер. Беше жестоко интелигентен, љубезен и многу смешен. Многу ќе ни недостасува“, изјавил неговиот агент. Во последните неколку години...

Поради предизборни митинзи, утре и во недела изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, овој викенд ќе биде воведен изменет режим на сообраќај во Скопје, информираше попладнево Министерството за внатрешни работи (МВР). Поради партиски...