fbpx
Таг: нови комбиња

таг: нови комбиња

Спасовски: Опремувањето на полицијата е врвен приоритет на МВР

Опремувањето на полицијата е врвен приоритет на Министерството за внатрешни работи, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој денеска во касарната во Ѓорче Петров во Скопје присуствуваше на промоцијата на 15 комбиња набавени за потребите на Единицата за брзо распоредување. - Со ова се зголемува ефикасноста на единицата, а со тоа и безбедноста на граѓаните. Опремувањето на полицијата е...

Одржана комеморација во Цетиње, Црна Гора се простува со загинатите

Во црногорскиот град Цетиње денеска се одржа комеморација по повод загинувањето на граѓаните кои ги изгубија своите животи во петочкиот масакр, јавува весникот Побједа. На комеморацијата присуствуваа претседателот Мило...