fbpx
Таг: Milano

таг: Milano

Шест лица загинаа во пожар во дом за стари лица во Милано

Во катастрофален пожар во дом за нега во италијанскиот град Милано загинаа шест лица, а повеќе од 80 се повредени. Пет жени и еден маж се жртви во пожарот, кој започнал во 1 часот по полноќ во петокот во домот за нега на стари лица, во кој имало 167 жители, пренесува Гардијан. Шефот на пожарникарите, Никола Мицели, за италијанската телевизија...

Во Милано нема билборд за донации со ликот на Зеленски

Станува збор за компјутерски модифицирано видео, во Милано не постои билборд со сликата на Зеленски со дупка во носот преку која се собираат донации за Украина. Според Центарот за борба против дезинформации во Украина, со промоцијата на ова лажно видео се прави обид за дискредитација на претседателот Зеленски и  на Украина воопшто, а со цел да се намали поддршката од...

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...