fbpx
Таг: јавни

таг: јавни

Јавните тоалети во Охрид повторно надвор од употреба, обиени автоматите за наплата

Не престануваат континуираните оштетувања на јавните тоалети поставени во централното градско подрачје во Охрид. Овој пат насилно се исечени автоматите за влез во јавните тоалети поставени кај малиот плоштад. И овој случај на уништување на јавните добра е пријавен во полиција и се` додека не се санира штетата тоалетите ќе бидат надвор од употреба. Пред два месеци беа обиени автоматите за...

НСДП: Преговорите на партиите да бидат јавни и да се водат во Собранието или на МРТВ

Преговорите меѓу претставниците на четирите политички партии потписници на Договорот од Пржино, наместо во актуелниот формат, зад затворени врати, да бидат јавни и по можност да се водат или во Собранието или во студио на националниот радиодифузен сервис - МРТВ, бараат од Нова социјалдемократска партија (НСДП). Оттаму велат дека водењето на преговорите зад затворени врати не „доведе до разврска на...

За три дена 290 нови потврдени случаи на ковид

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните три дена направени се 1.695 тестови, а регистрирани се 290 нови случаи на ковид-19. Најголем...