fbpx
Таг: изгореле

таг: изгореле

Изгореа најмалку 1.400 автомобили во катна гаража во Ливерпул

Најмалку 1.400 автомобили се уништени во пожар што изби во Ливерпул во катна гаража. Според Би-би-си, евакуирани се луѓе од неколку згради во околината на гаражата. За среќа, нема повредени Пожарот најверојатно почнал откако се запалил еден автомобил. Во гаснењето учествуваале 21 противпожарно возило. Според локалните медиуми, возила експлодирале на неколку секунди. Поради пожарот, откажана е ревија на коњи што требало да...

Се разгоруваат пожарите на многу места во земјава, изгореа четири куќи

Според најновите информации од Центарот за управување со кризи (ЦУК), состојбата со шумските пожари е алармантна и на многу места во земјава пожарите се разгоруваат. Во селото Могилец целосно изгореле четири куќи, а една е делумно оштетена. Како што извести „ЕВН Македонија“, поради големите пожари во Богомила, Ореше, Папрадиште, како и планинарски дом Чеплес, сите корисници на општина Чашка ќе...

НСЗР најавува штрајк доколку нема линеарно зголемување на платите

Правилно и законски да се исплати платата, согласно Законот за минимална плата, побара Независниот синдикат на здравствени работници на денешната прес-конференција. Независниот синдикат при КСОМ најави протести за време на...