fbpx
Таг: инфективни оддели

таг: инфективни оддели

Опаѓа бројот на ковид пациентите, во сите инфективни оддели се лекуваат 926 заболени

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 926 и има околу 800 празни болнички кревети, соопшти Министерството за здравство според податоците од последните 24 часа. Во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека има вкупно 527 пациенти. Во Битола се...

Вкупно 995 болни од ковид-19 се лекуваат низ болниците, има околу 400 празни кревети

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 589 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, а вкупно 406 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во...

Стоилковски: Преговорите со коалиционите партнери се во напредна фаза

Преговорите со коалиционите партнери се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор, соопшти денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски и посочи дека се разговара и за ресори...