fbpx
Таг: Илва Јохансон

таг: Илва Јохансон

На Европа ѝ се заканува синтетичка дрога 50 пати посилна од хероинот

Европската Унија мора да се подготви за нагло зголемување на појавата на синтетичката дрога фентанил, изјави европската комесарка за внатрешни работи Илва Јохансон за Политико. „Кога разговарав со државниот секретарот Ентони Блинкен, тој за синтетичките дроги го рече следново - или е проблем што го имате, што не знаете дека го имате, или пак е проблем што ќе го имате....

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...