fbpx
Таг: Дестини 2

таг: Дестини 2

Играта „Destiny 2“ е бесплатна за преземање на Epic Games

Како предновогодишен подарок, платформата за игри Epic Games ја подарува играта „Destiny 2“ со сите нејзини експанзии. Играта, која чини 60 евра, може да ја земете до 20 декември сосема бесплатно. Oва е трејлерот: Оваа игра од девелоперите „Bungie“, е излезена по излегувањето на „Ворфрејм“ од фирмата „Дигитални екстреми“, за која имаме и претходни написи. И „Destiny“ 1 и 2,...

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...