fbpx
Таг: Cyberpunk 2077

таг: Cyberpunk 2077

Играта Cyberpunk 2077 се реактуелизира поради новото аниме Egderunners и новиот „пач“

Cyberpunk 2077 Кијану Ривс -скриншот од главниот вебсајт на играта
Играта Cyberpunk 2077 драстично се реакуелизира поради новата аниме серија Cyberpunk 2077 Edgerunners на Netflix во продукција на CD Project Red и тим на јапонски уметници, како и поради новиот „пач“ за играта по што продажбите на Steam скокнаа до бројка над 130.000 играчи во пикот. Играта моментално котира и во првите 20 најиграни игри на Xbox. Што се однесува...

„Cyberpunk 2077“ не ги исполни очекувањата, но покажа како ќе изгледаат видео игрите во иднина

Cyberpunk
За првпат објавена во 1988 година од страна на дизајнерот Мајк Пондсмит, Сајберпанк (Cyberpunk) не остана само видео игра, туку премина во своевиден жанр на научна фантастика, сместен во беззаконска субкултура на угнетувачко општество доминирано од компјутерската технологија. Обичен живот и високо развиена технологија, со напредни технолошки и научни достигнувања како вештачка интелгиенција и кибернетика, одреден степен на распаѓање...

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...