fbpx
Таг: антиродови

таг: антиродови

Дебата на истомисленици – дискусија за родот со непотврдени учесници

Граѓанската организација Родителски фронт, која редовно промовира традиционални вредности и постира хомофобични и трансфобични содржини, вчера најави дебата закажана за в понеделник во Домот на културата во Струмица. Насловот на дебатата гласи „До каде сме со родот?“, а изработен е и постер со учесници од кои најмалку половината за Мета.мк велат дека воопшто не го потврдиле своето учество. Во објавата...

Денес и утре ќе има прашина од Сахара во воздухот на Балканот

Денес и утре може да се очекува повисоко количество на песок од пустината Сахара низ Балканот, вклучително и во Северна Македонија, известува европската Служба за следење на атмосферата -...