fbpx
Таг: Ангелов

таг: Ангелов

Ангелов: Не страдаме толку од злобните, колку од пасивноста на добрите

Повеќе од стотина граѓани се собраа денеска пред Македонската радио-телевизија да побараат јавниот сервис да ги пушти прислушуваните разговори што ги објавува опозицијата. На собирот се обратија градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, Љупчо - Бубо Каров и уште неколкумина граѓани од насобраните. Пред МТВ се пуштаа и снимки од прислушуваните разговори. Жерновски рече дека МТВ иако има законска обврска, не ги...

Ангелов на протест пред Јавното обвинителство

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов, денеска во 12 часот протестираше пред Јавното обвинителство со десетици истомисленици. Тој побара средба од обвинителот Марко Зврлевски и одговор за тоа дали издал забрана за објавување на снимени материјали.

Ангелов и Коѕиас се согласија за продлабочување на соработката меѓу Македонија и Грција

Заедничка согласност дека Македонија и Грција треба да ја развиваат соработката на сите полиња, независно од проблемот за името, е исходот од денешната средба на амбасадорот Дарко Ангелов со грчкиот шеф на дипломатијата, Никос Коѕиас. Новиот македонски амбасадор во канцеларијата за врски во Атина, попладнево се сретна со новиот грчки министер за надворешни работи од новата влада на Алексис...
Elden Ring- Elden Lord Armor Set and Set Greatsword скриншот од лична архива на Иван Стојановски

Експанзијата на „Елден Ринг“ ја губи публиката бидејќи е претешка за играње

Откако излезе експанзијата за Елден Ринг, „Shadow of the Erdtree", публиката почна масовно да се жали дека експанзијата е претешка за играње. Тоа и е причината што оваа експанзија...