fbpx

Zaevi në selinë e LSDM-së ka filluar bisedimet me Ahmetin për qeverinë e re

-

Lideri i LSDM-së dhe mandatari për formimin e qeverisë së re, Zoran Zaev sot prej orës 12:30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti.

Takim mbahet në selinë e LSDM-së, ku Ahmeti ka arritur saktë në terminin e paraparë, por nuk u prononcua për mediat.

Pas takimit me Ahmetin, duhet të vijojnë edhe bisedimet me përfaqësuesit tjerë të partive nga shumica e sapoformuar gjegjësisht me Aleancën për Shqiptarët dhe BESËN, që pritet të jenë pjesë e qeverisë së re.

Pritet bisedimet të vijojnë edhe gjatë fundjavës.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.