fbpx

Prognozë e jashtëzakonshme e DPHM: Sonte mot i ndryshueshëm në Maqedoninë Lindore

-

Lugina e Strumicës, Berova, Delçeva dhe rajoni i Velesit pritet sonte të përfshihen nga moti me shi- njoftojnë nga DPHM.

Prej atje informojnë se, sipas të dhënave me të cilat posedon reparti i analizave dhe prognozave të motit dhe fotografitë e radarit nga qendra Gjurishte, moti do të jetë me intensitet mesatar dhe do të përcillet me shi të rrëmbyeshëm dhe erë të fortë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.