fbpx
Tag: невреме

tag: невреме

Prognozë e jashtëzakonshme e DPHM: Sonte mot i ndryshueshëm në Maqedoninë Lindore

Lugina e Strumicës, Berova, Delçeva dhe rajoni i Velesit pritet sonte të përfshihen nga moti me shi- njoftojnë nga DPHM. Prej atje informojnë se, sipas të dhënave me të cilat posedon reparti i analizave dhe prognozave të motit dhe fotografitë e radarit nga qendra Gjurishte, moti do të jetë me intensitet mesatar dhe do të përcillet me shi të rrëmbyeshëm...