fbpx
Tag: ракомет

tag: ракомет

Maqedonia mposht Austrinë, në 1/8 të finales luan me Slloveninë

Kombëtarja e Maqedonisë mundi Austrinë në ndeshjen e pestë të Kampionatit botëror të Hendbollit, që mbahet në Katar, me rezultat 36:31. Kjo është fitorja e  katërt që kanë arritur hendbollistët e Maqedonisë. Me këtë ndeshje, përfundoi loja në grupe, dhe pas dy ditësh pauze, të dielën, fillojnë betejat e 1/8 të finales ku Maqedonia do të luaj me Sllovenin për...

Kroacia në Katar mundi Maqedoninë

Me një ndeshje të mundimshme dhe të lodhshme Kombëtarja e Maqedonisë pësoi disfatë nga Kroacia, në Kampionatin Botëror të Hendbollit me rezultat 26:29. Në pjesën e parë (14:15) hendbollistët e Maqedonisë ishin në nivelin e  detyrës, derisa loja  me fillimin e pjesës së parë filloi të bjerë. Maqedonia ka siguruar vendin e saj në çerekfinale, kurse në garën në grupe të...

Ivanov në hapjen e Kampionatit të hendbollit në Katar

Presidenti Gjorge Ivanov mbrëmë mori pjesë në hapjen solemne të  Kampionatin e 24-të  në hendboll, i cili  do të mbahet në Katar  nga 15 janar deri më 1 shkurt.