fbpx

LSDM: Shkatërrohet sistemi i inskenimit të VMRO-DPMNE

-

Filluan t’u dalin informatat nga të gjitha anët, që tregon se po shprishet sistemi i tyre i inskenimit dhe kontrollit të informatave. E kuptojmë nervozën e VMRO-DPMNE, për të cilën, siç mund të shihet nga kumtesa e tyre, edhe vetë janë të vetëdijshëm, thuhet në reagimin e LSDM.

“LSDM-ja do t’i ndajë me opinionin të gjitha faktet dhe argumentet që  posedon dhe në fund jemi të bindur se qytetarët janë ata që do të gjykojnë për këtë pushtet. Të kishte qeveri të përgjegjshme dhe institucione të sistemit, ata do të punonin për pastrimin e skandalit me fabrikën e pasaportave në banesë private, i zbardhur nga një media, dhe s’do të kishte parti të Gruevskit të dërgojë kumtesa me gjuhë urrejtjeje, që tregon shqetësimin në radhët e pushtetit”, thuhet në kumtesën e LSDM.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.