fbpx

Komuna e Kumanovës hapi koll- qendër për qytetarët të cilët kanë nevojë për ndihmë dhe strehim

-

Komuna e Kumanovës hapi koll- qendër për qytetarët të cilët kanë nevojë  për ndihmë. Të gjitha familjet që kanë nevojë  për tu strehuar ose çfarëdo lloj ndihme tjetër, mund të telefonojnë në numrat e telefonit 031 475-830 dhe 475-800.

Kapacitet që do të shfrytëzohen për strehim do të jetë Shtëpia e nxënësit “Profesor Mijalkovq”, sallat sportive “11Oktomvri”, “Koço Racin” dhe “Hristijan Todorovski – Karposh”  si edhe çerdhet.

Komuna e Kumanovës  ka siguruar 2 milion denarë për nevojat e të zhvendosurve përkohësisht, banorëve të Lagjes së Trimave. Kryetari i Kumanovës, Zoran Damjanovski, njoftoi se shtabi i krizës ka vendosur shkollat të mos punojnë.

-Kriza e vitit 2001 nuk ishte asgjë krahasuar më këtë  terrorizëm urban që u iu ndodhi qytetarëve të Kumanovës. Apeloj që qytetarët të vetëpërmbahen dhe ta ruajnë gjakftohtësinë- tha kryetari i Kumanovës Damjanovski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.