fbpx

Trupi koordinues me masa të reja për valën e re të reshjeve të borës

-

Trupi koordinues sot në mbledhjen e Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve, sot miratoi disa masa që kanë të bëjnë me reshjet e reja të borës, që ditëve në vijim pritet ta përfshijë Maqedoninë.

Në takim është rënë në ujdi që Ministria e Punëve të Brendshme në rast se reshjet janë me intensitet më të madh të sjell vendim për ndalesë të automjeteve të rënda transportuese dhe të autobusëve në drejtimet rrugore Gostivar- Ohër.

Policia do të bëjë kontroll në atë drejtim rrugor dhe të kontrolloj se a mbajnë pajisjet dimërore, automjetet që nuk do t’i kenë nuk do të lëshohen të qarkullojnë në komunikacion.

Në takim është apeluar që prefektët e Maqedonisë Perëndimore të mobilizohen në nivelin më të lartë dhe rregullisht të pastrojë rrugët që janë në kompetencat e tyre.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.