fbpx

Sulmohet faqja e internetit të Prokurorisë

-

Internet faqja e Prokurorisë Publike, sot pasdite është sulmuar nga grupi „./UnIX“.

Në faqen jorm.org.mk, u shfaq animacion ku shkruan “Gëzuar ditën e pavarësisë së Indonezisë” (Happy independce day Indonesia).

Përveç fotografisë dhe tekstit, është future edhe gjuha indoneziane, dhe në sfond dëgjohet këngë me dialekt indonezian.

Sulmin e faqes së internetit për “Metën” e konfirmuan edhe nga Prokuroria Publike

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.