fbpx

Gruevski për “Frans Pres”: Zgjedhje më 5 qershor do të ketë

-

Nikolla Gruevski në intervistë për Agjencinë “Frans Pres” deklaroi se pa marrë parasysh nga bojkoti i paralajmëruar nga të gjitha partitë, zgjedhje më 5 qershor do të ketë.

Kreu i VMRO DPMNE-së në intervistë thotë se partia e tij është e vetmja që do të merr pjesë në zgjedhje.

Ai tha se kushtetuta maqedonase nuk lejon anulim të zgjedhjeve të caktuara për 5 qershor dhe shtoi se është i gatshëm menjëherë të mbaj votim të dytë që t’u jep qytetarëve mundësi që të zgjedhin vet.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.