fbpx

Шалтерите за издавање документи во МРТ ќе работат и утре

Работното време на шалтерите утре ќе биде од 8 до 16 часот

-

Шалтерите за издавање на готови документи во објектот на Македонската радио-телевизија (МРТ) ќе работат и утре, 6 јануари, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

Работното време на шалтерите утре ќе биде од 8 до 16 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ИНТЕРВЈУ) Зоран Милошевски: Целта на научната фантастика е да даде едно поинакво гледиште на работите

Зоран Милошевски е македонски автор на научно-фантастични романи, вклучително серијалот „Последна граница“, кои го сочинуваат четири веќе издадени дела, а Милошевски моментално работи на петтиот и последен дел. Тој е...