fbpx

Кина: 38 загинати во пожар во дом за стари лица

-

Најмалку 38 лица загинаа, а шест се повредени во пожар кој синоќа изби во дом за стари лица во кинескиот град Пингдингшан, во провинцијата Хенан.

Како што јавува агенцијата „Синхуа“, двајца од повредените се во критична состојба.

Засега не се знае причината за пожарот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На вебинар за „сајбер чистка“ ќе дознаете како да се брише „дигиталната прашина“

Живееме во време кога да се одржува сајбер хигиена е исто како да се одржува лична хигиена. Taa мора редовно да се одржува, а веќе кога ќе премине во...