fbpx
Таг: Уидед Бушамауи

таг: Уидед Бушамауи

Бушамауи и официјално ги предложила Заев и Ципрас за Нобеловата награда за мир за 2019

Премиерот Зоран Заев, примил писмо од Уидед Бушамауи, добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015 година, со кое го известува дека и официјално испратила писмо до Комитетот за Нобеловата награда за мир со номинација тој и грчкиот премиер Ципрас да бидат кандидати за оваа награда, за 2019 година. „Во писмото, со изрази на најдлабоко почитување, нобеловката Бушамауи ја искажува својата...

Деновите од изборите ќе се одработат, учениците подолго ќе престојуваат во училиште

Министерството за образование и наука информира дека наставата од деновите на гласање - 24 април и 8 мај, како и од 30 ноември кога беше организиран Самитот на ОБСЕ...