fbpx
Таг: патна торба

таг: патна торба

Евакуиран аеродром кај Стокхолм поради сомнителни траги од експлозив

Делови од шведскиот аеродром „Скавста“, кој се наоѓа во близина на главниот град Стокхолм, утрово биле евакуирани откако при безбедносна контрола на една патна торба бил пронајден сомнителен прав, кој е можно да е од експлозив, јавуваат светските медиуми. Според информациите, евакуирани биле излезните терминали и делот каде што се предава багажот. Кон аеродромот, кој се наоѓа на околу 100 километри...

ЦУК: Спасен овчар и стотина негови овци, биле заглавени на остров на надојдената Црна Река

Центарот за управување со кризи соопшти дека е спасен овчар кој, заедно со неговите овци, ненадејно се нашол на речен остров, откако реката Црна надошла. „На Единствениот број за итни...