fbpx
Таг: НебојшаСтефановиќ

таг: НебојшаСтефановиќ

Најмалку 36 лица повредени на вчерашните протести во Србија, обвинувања за бруталност од двете страни

Најмалку 36 лица се повредени на вчерашните протести во Србија, меѓу кои се и лидерите на опозициските партии „Двери“ и „Движењето на слободни граѓани“, Бошко Обрадовиќ и Сергеј Трифуновиќ, јавуваат српските медиуми. Телевизијата „Н1“ јавува дека Обрадовиќ бил повреден во судирите меѓу полицијата и демонстрантите пред српскиот парламент, додека Трифуновиќ на истата локација бил нападнат од дел од демонстрантите. Весникот...

Спасовски и Стефановиќ во посета на транзитниот центар за мигранти во Гевгелија

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска заедно со неговиот колега од Србија, Небојша Стефновиќ, беше во посета во прифатниот центар за мигранти во Гевгелија. Посетата беше за да видат како се одвиваат работите во прифатниот центар, каде полицајци од Србија ѝ помагаат на нашата полиција. Министерот Спасовски му се заблагодари на српскиот министер за помошта и за соработката. „Оваа бегалска криза што...

Српската полиција уапси осомничен за терористички напади во Македонија

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, денеска соопшти дека во четири одделни полициски акции, уапсени се двајцата најголеми водачи на нарко-банди во Србија, пресечен е најголемиот синџир за шверцување оружје на територијата на Србија и на Франција, а дека е уапсен и осомничениот Б.Б. за терористички напади во Македонија. Стефановиќ на прес-конференција изјави дека, на граничниот премин Брњак, врз основа...

И Србија на штрек поради ситуацијата во Куманово

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, за утре во 13 часот закажал вонредна седница на Бирото за координација на службите за безбедност, по повод денешните случувања во Куманово, пренесуваат српските медиуми. Од кабинетот на Вучиќ, но и на министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, овие информации не ги потврдуваат зашто, како што велат, станува збор за оперативни податоци. Покрај тоа,...

Колапсот на Клинички ја прегоре Градска болница: 150 итни пациенти оперирани за 10 дена

Полни корпи со чаршави, кебиња и перници во ходникот на приземјето на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „стара Градска болница“, сведочат за напливот на итни...