fbpx
Таг: медицински материјал

таг: медицински материјал

Реакција од „Комунална хигиена“: Не ги фрлајте маските и ракавиците директно во канти и контејнери

Скопското јавно претпријатие за отстранување на отпадот од главниот град „Комунална хигиена - Скопје“ апелира заштитните маски, заштитните ракавици и другиот медицински материјал наменет за заштита на личното здравје да не се фрлаат во кантите за отпадоци или во контејнерите, туку претходно да се спакуваат, за да се заштити здравјето на работниците што го отстрануваат ѓубрето од Скопје. „Во текот...

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...