fbpx
Таг: хелихоптер

таг: хелихоптер

Четири лица се повредени во пожарот во Тетово, наставата е прекината заради загадувањето

Во пожарот што утрово изби во објектите на „Македонија табак“ и „Пофикс“ лоцирани на излезот од Тетово има четворица повредени, од кои три лица се со асфиксија односно гушење, а за едно лице се претпоставува дека има скршеница на коленото, но нивната состојба е стабилна, информира Порталб.мк. Општина Тетово во соработка со Секторот за образование донесе и одлука да се...

Хеликоптер се урна во море, 14 лица загинаа

Хеликоптер се урна во море близу градот Берген, Норвешка, при што загинаа 14 лица. Несреќните патници завршија во вода, а хеликоптерот е целосно уништен. Норвешките медиуми јавуваат дека во тек е акција за спасување.

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...