fbpx
Таг: ФијатЦановски

таг: ФијатЦановски

Кој е Фијат Цаноски: бизнисмен, пратеник и непријател на власта

Главна тема на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, беше уривањето на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски. Тој беше и пратеник како претседател на партијата ПЕИ, која коалицираше со СДСМ во предизборната коалиција „Сојуз за иднината“. Цаноски е еден од основачите на првиот приватен факултет - Факултетот за општествени науки (ФОН) со насоки европско право и право на ЕУ,...

На затворена седница на Судски совет се одлучува за имунитетот на врховниот судија Георгиев, уапсен за примање поткуп

По денешното апсење на врховниот судија Наке Георгиев, поради наводно примање поткуп од 10.000 евра, на полноќ заседаваше Судскиот совет во однос на тоа дали треба да му биде...