fbpx
Таг: чартер

таг: чартер

Американскиот секретар за здравство, љубител на луксузни авиони, поднесе оставка

Секретарот за здравство и социјална заштита на САД, Том Прајс поднесе оставка откако беше покрената истрага за неговите патувања со скапи чартер летови, кои го налутија претседателот Доналд Трамп. „Секретарот за здравство и социјална заштита Том Прајс ја понуди оставката и претседателот ја прифати“, се наведува во соопштението на портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс. Изјавата ја дадоа помалку од...

Изралескиот „Аркија флај“ ќе отвори чартер-летови кон Охрид

Изралескиот „Аркија флај“ ќе отвори чартер-летови кон Охрид, од почетокот на јуни 2016 година, потврди генералниот директор на „Аркија интернејшнл“, Дуду Макхлаб, на состанок со директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија, Кристијан Џамбазовски. Планирани се два чартер-летови неделно, а во моментов се проверуваат сместувачките капацитети низ Македонија, по што се очекува да се склучат договори...

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...