fbpx
Таг: Александар Кирацоски

таг: Александар Кирацоски

Кирацовски: Не знаев дека Јовановски врши рекет, не сум посредувал во бизнисите

Во Јавното обвинителство ги споделив сите информации со кои располагам, се надевам и убеден сум дека од денес ќе завршат лажните вести, манипулациите, инсинуациите кои што реално нанесоа штета на самата истрага, рече пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски по распитот за случајот „Рекет“. На новинарско прашање одговори дека не присуствувал на средби на Бојан Јовановски со бизнисмени, а не бил...

Кирацовски тврди дека има минимум 80 пратеници кои ќе гласаат за уставни измени

Генералниот секретар на СДСМ и пратеник Александар Кирацовски денеска на прес-конференција во Собранието информираше дека власта обезбедила поддршка од минимум 80 пратеници за усвојување на уставните измени. –Со иницирање на уставните измени, Македонија станува дел од ЕУ и НАТО. Често ме прашуваат дали обезбедивте двотретинско мнозинство. Јас таа фраза, обезбедени пратеници, не сакам да ја користам, туку имам информации дека минимум 80 пратеници,...

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...