fbpx
Tag: температура

tag: температура

Mot me diell dhe i ngrohtë

Sot moti do jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtime të ndryshme. Temperatura e ditës do të arrijë nga 9 deri 18 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë temperatura maksimale pritet të arrijë 16 gradë celsius.

Sot mot me diell dhe më i ngrohtë

Moti sot ne Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të dobëta lokale. Temperaturat e ditës do të sillen nga 4 deri në 16 gradë Celsius. Në Shkup do të jetë mot i njëjtë me diell. Temperatura do të arrijë deri në 13 gradë Celsius.

Moti sot i ftohtë dhe me diell

Moti do të jetë kryesisht me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura do të lëviz prej katër deri dhjetë gradë Celsius. Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri shtatë gradë Celsius. Tre minuta pas mesnate mbrëmë në hemisferën veriore të Tokës filloi dimri, ndërsa njëkohësisht në hemisferën jugore filloi vera. Dimri...