fbpx
Tag: Përplasje

tag: përplasje

Zaev për HRT: Nuk pres dhunë dhe përplasje

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistë për televizionin shtetëror kroat (HRT) thotë se nuk pret që të ketë përplasje dhe gjakderdhje në vend dhe se nëse kjo duhej të ndodh, do të ndodhte më herët. “Kjo si frikë ekziston dhe të gjithë kemi frikë nga kjo, por jam i bindur se nuk do të arrijë deri aty. Nëse duhej...

12 të lënduar në një aksident në Shtip

Në një përplasje të drejtpërdrejtë mes një minibusit të kompanisë për transport “Strumica Ekspres” dhe makinës të llojit “Opel Astra” mbrëmë janë lënduar 12 udhëtarë, të cilët me urgjencë janë dërguar në Spitalin klinik të Shtipit. Sipas të dhënave fillestare, dy persona kanë pësuar lëndime serioze dhe janë dërguar në spitalet e Shkupit ndërsa tre tek të cilët janë konstatuar...