fbpx
Tag: пауза

tag: пауза

Prej sot “bombat” e LSDM-së do të jenë në pauzë

“Bombat” që tani me muaj të tërë po i publikon opozita, prej sot do të jenë në pauzë, deklaroi në konferencën e sotme për shtyp lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Siç tha lideri opozitar, arsyeja për pauzën është mitingu i madh popullor që pritet të filloj nesër prej orës 14 para godinës së Qeverisë. “Me publikimin e këtyre bisedave fillon një...

Liderët e partive në pauzë merren vesh për hapat e mëtutjeshëm

Përderisa në Klubin e Deputetëve Zoran Zaev lideri i LSDM-së, dhe Nikolla Gruevski i VMRO-DPMNE-së në pauz janë ulur ndaras me njëri tjetrin, e kundërta ka ndodhur me liderët e partive shqiptare, raporton Almakos. Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i PDSH-së Menuh Thaçi kanë zgjedhur që së bashku të dhezin nga një cigare, e se për çfarë është...