fbpx
Tag: Монструм

tag: Монструм

“Bombë” e Zaevit për “Di cajt”: Të dënuarit për “Monstrën” janë të pafajshëm

Në një intervistë për gazetën gjermane Di Cajt, lideri i LSDM-së, Zaev theksoi se e vërteta për Liqenin e Smilkovcës, mund që të nxis përplasje në Maqedoni. Nuk pret dorëheqje të Gruevskit, por dalje dinjitoze. “Shtatë shqiptarët që janë dënuar për rastin ‘Monstra’ janë të pafajshëm”, tha lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë për gazetën Di cajt". “Ato padrejtësisht po...

Jankuloska për “Monstrën”: Kamerat janë gati, por a do të kryejmë me vrasjen?

“Për fat të keq, kamerat kur ka ndodhur vrasje makabër nuk kanë qenë në funksion dhe nuk kemi mundur të konsiderojmë në këtë vegël të fuqishme teknologjike për zbulimin e veprës më të rënda penale me të cilën jemi ballafaquar. Por, me angazhim joegoist të të gjithë pjesëtarëve të MPB-së, të cilët ditë e natë punonin në terren nga...

Komunikimi i parë i publikuar për “Monstrën”

Po publikojmë transkriptime nga bisedat që i publikoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp e që sugjerojnë se bëhet fjalë për komunikim lidhur me rastin “Monstra”. 2 maj 2012 Abdylaqim Ademi- Qimi Ademi : Ende jeni në mbledhje? Q: Po. Ademi: Qimi, bisedoj me dikë atje, le të ketë më shumë sqarime për opinionin, me fotografi sepse kështu paraqiten...