fbpx
Tag: Крим

tag: Крим

Zaev u bëri thirrje qytetarëve të mos marrin pjesë në zgjedhjet jo- legjitime të 5 qershorit

LSDM dhe partnerët e koalicionit sot në selinë e LSDM-së, e nënshkruajtën platformën për Maqedoni demokratike. Pas nënshkrimit, fjalim ka mbajtur lideri i LSDM-së, Zoran Zaev i cili bëri thirrje deri te qytetarët që t’i bojkotojnë zgjedhjet dhe të mos dalin në votime. “I ftoj të gjithë qytetarët, të gjitha organizatat civile dhe partitë politikë që të mos marrin pjesë në...

VMRO- DPMNE: Qëllimi i Zaevit është të shkatojë kaos

Zoran Zaev dëshiron të gënjejë tërë opinionin, edhe maqedonasit dhe shqiptarët, edhe turqit edhe serbët edhe romët, edhe boshnjakët dhe vllehët, se kujdeset për to, ndërsa gjithçka që dëshiron të bëjë është ta shpëtojë vetveten nga kriminalitet të cilat qëndrojnë pas tij dhe pas familjes së tij, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së në konferencën e sotme për shtyp të...

Lëvizja për reforma në PDSH: Në qeverinë e Gruevskit BDI-ja partenere në krime

Lëvizja për reforma në PDSH, ka reaguar sot pas publikimit të materialit të përgjuar të njohura si “bomba” nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, që kishin të bëjnë me BDI-në. “Nuk është e rastësishme thënia: “E vërteta vonon, por nuk harron”. Sot opinion i gjërë pati mundësinë të dëgjojë të vërtetat që deri më tani mekanizma të ndryshme shtetërore kanë...

BDI-akuzat e Zaevit janë nxjerrë nga konteksti

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përgënjeshtron të gjitha akuzat të bëra sot në pres konferencën e kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev. “Akuza që mund ti gjesh vetëm në paralajmërimet që ai vet ua bën përgjimeve e aspak në vet përgjimet. Për shembull.: veç fakti që biseda në mes Kryetarit të Partisë dhe kryetarit të degës së Çairit për shitjen e pronës...

Rusia mund të vendos armë nukleare në Krime

Ministria e jashtme ruse lëshoi njoftim ku thuhet se “Rusia ka të drejtë të vendos armatik nuklear përgjatë tërë territorit të saj, përfshirë edhe Krimenë” “Rusia ka të drejtë të vendos armë nukleare në territorin e saj, ndërsa kjo përfshin opsionin për vendosjen e arsenalit nuklear në Krime, nëse për këtë ka nevojë”- deklaroi drejtori i sektorit për çështje të...