fbpx
Tag: çmime

tag: çmime

Shtrenjtohet benzina për gjysmë denari

Komisioni Rregullatorë për Energjetikë ka kumtuar sе sonte në mesnatë se ka rritje të çmimit të benzinës për gjysmë denarë kurse çmimi për dizelin ngelet i njëjte. Edhe vaji ekstra i lehtë do të ketë çmim të rritur për gjysmë denari, njofton Telegrafi Maqedoni. Këto janë çmimet e reja me ndryshimet e sotme: -Eurosuper BS-95 62 denarë për litër, -Eurosuper...

U hesht skandali me statujën “Bona Dea” në mbylljen e Festivalit “Vëllezërit Manaki”

Me sallë gjysmë bosh, çmime të shumta dhe fjalimet të gjata shënuan ceremoninë e mbylljes së mbrëmshme të edicionit të 36-të të Festivalit ndërkombëtar të kamerës filmike "Vëllezërit Manaki" në Manastir. Çmimi "Kamera e artë 300" juria kryesore e festivalit vendosi t'ia ndaj Maqash Erdelit, kinematografit nga filmi "I bir i Saulit," një histori e re për tmerret e Holokaustit....

Oscar, me 4 statuja të arta triumfon filmi “Birdman”

Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar është filmi ‘Birdman’ ai që triumfon duke marrë plot 4 statuja të arta: filmi më i mirë, regjisori më i mirë (Alejandro Gonzalez Inarritu), kinematografia më e mirë dhe skenari origjinal më i mirë. Michael Keaton është protagonisti i komedisë së zezë që tregon historinë e një aktori dikur të famshëm për interpretimin...

Nga mesnata derivatet më të lira për 4,5 denarë, kurse dizeli për 4 denarë më lirë

Korrigjim i ri i çmimit të derivateve në favor të qytetarëve. Prej në mesnatë, do të mund të blihen derivate për 4,5 denarë më lirë se çmimi i përparshëm. Siç njoftuan nga Komisioni Rregullator për Energjetikë, „Euro Super “ BS-95 do të shitet për  65,50 denarë për litër, kurse “Euro Super” 98 për 67 denarë. “Eurodizel” do të kushtojë...