fbpx

Nga mesnata derivatet më të lira për 4,5 denarë, kurse dizeli për 4 denarë më lirë

-

Korrigjim i ri i çmimit të derivateve në favor të qytetarëve. Prej në mesnatë, do të mund të blihen derivate për 4,5 denarë më lirë se çmimi i përparshëm. Siç njoftuan nga Komisioni Rregullator për Energjetikë, „Euro Super “ BS-95 do të shitet për  65,50 denarë për litër, kurse “Euro Super” 98 për 67 denarë. “Eurodizel” do të kushtojë 56 denarë për litër, kurse vaji për amvisëri 44,50 denarë për litër. Nga Komisioni Rregullatorë për Energjetikë njoftojnë se ulja  është shkaktuar  nga lëvizja e çmimit të naftës së papërpunuar si dhe kursit të denarit në raport me dollarin.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.