fbpx
Tag: BarakObama. VladimirPutin

tag: BarakObama. VladimirPutin

Ekzekutohet lideri i opozitës ruse Boris Nemtsov

Lideri i opozitës ruse dhe kritik ndaj Vladimir Putin, si dhe ish zv kryeministër liberal në epokën presidencës së Jelcin, Boris Nemstov, ëshët vrarë në një pritë ndërsa shëtiste në qendër të Moskës. Politikani u qëllua katër herë me pistoletë. vrasësit zbritën nga një automjet në një zonë pranë Kremlinit. në momentin e vrasjes ai shoqërohej nga një grua....