fbpx

VMRO-DPMNE për “bombën”: LSDM dha autogolin e radhës

-

Partia në pushtet VMRO DPMNE në reagimin e saj ndaj bombës së sotme të opozitës, theksoi se LSDM-ja edhe pse tregoi se punojnë vetëm për interesat e huaja, treguan se nuk kanë asnjë kapacitet dhe kredibilitet për udhëheqje të politikës reale.

Sipas tyre,  Zaev është është futur aq thellë në destruktivitet që tashmë ka hyrë edhe në defaktorizimin e partisë së tij dhe vetëshkatërrim.

“Me performancën e tij dhe me materialet e sotme të krijuara, të prera, të ngjitura dhe të montuara Zaev dha një autogol dhe vërtetoi se pikërsht rrjeti i agjentëve të bashkëpuntorit të tij Zoran Verushevski, në mënyrë të paligjshme ka përgjuar për të holla dhe sipas udhëzimeve të Verushevskit, me çka i vërtetoi dyshimet themelore për të akuzuarit në rastin Puç. Të gjithë e kanë të qartë se Zaevi dhe grupi i tij, siç e pranuan edhe vetë para institucioneve, i organizuan përgjimet dhe vepruan në bashkëpunim me elementet e huaja”, thuhet në reagimin me shkrim të VMRO-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.