fbpx
Tag: Të mitur

tag: të mitur

Disa të mitur kanë rrahur një bashkëmoshatarë me shufër hekuri

SPB- Ohër deri tek prokuroria themelore publike ka dorëzuar raport special kundër tre të miturve, në bazë të Ligjit për drejtësi për fëmijë, për dyshimin se kanë kryer dhunë. Siç njoftojnë nga MPB, të miturit më 31 korrik të këtij viti, janë futur në një oborr në Ohër dhe me shufër hekuri kanë sulmuar një tjetër të mitur dhe i...

Tre të mitur u sulmuan në Shkup

Mbrëmë, rreth orës  22:50, në kryqëzimin mes bulevardit  “Kërste  Misirkov” dhe bulevardin “ Goce Dellçev” në Shkup, disa persona të panjohur, fizikisht i kanë sulmuar tre të mitur. Sipas informatave të policisë, të miturit ishin sulmuar pa shkak dhe arsye iu ishin shkaktuar lëndime trupore në kokë dhe në trup. Policia deri më tani nuk ka të dyshuar për incidentin dhe...

Tre të lënduar nga të shtënat në një shkollë në ShBA

Tre të mitur, prej të cilëve dy djem dhe një vajzë, janë lënduar mbrëmë në të shtënat para shkollës në qytetin amerikan Portland- Oregon, njoftojnë mediumet në SHBA. Sipas të dhënave të përfaqësuesve të policisë, bëhet fjalë për nxënës të shkollës së mesme “Rozmari Anderson”. Tre të miturit kanë qenë në gjendje kontaktibile kur janë dërguar në spital. Të shtënat kanë...