fbpx
Tag: Kaos

tag: kaos

Ministri i drejtësisë Xhaferi “se ka gajle” ndërsa resorin e tij e tronditin skandalet

Edhe pse në gjykatën më të madhe në vend, Gjykatën Themelore Shkupi 1, ndodh cirk ndërsa Raporti i Komisionit Evropian për progresin e Maqedonisë vëren mungesa serioze në sistemin e gjyqësorit dhe pengesa në punën e PSP-së, personi më i thirrur në sistemin e gjyqësorit në vend, ministri i drejtësisë, është plotësisht inekzistent nga ngjarjet në dikasterin e tij,...

Spasovski: Qeveria krijoi kushte për puç në MPB

Qeveria krijoi kushte për puç në MPB, deklaroi sot në konferencë shtypi ministri i brendshëm, Oliver Spasovski. Ai theksoi se është pamundësuar nga Qeveria që të menaxhoj me Ministrinë, “në këto moment shumë të vështira për shtetin” dhe të përgjigjet për “pasojat nga kaosi i këtillë i krijuar me vetëdije brenda në Ministri”. “Qeveria, për arsye të pashpjeguara për mua,...

LSDM: Lista kaotike zgjedhore konfirmon mashtrime zgjedhore

"U konfirmua se Nikolla Gruevski dhe VMRO DPMNE kanë zhvilluar zgjedhje kriminale, përmes votuesve fantom dhe keqpërdorimit të institucioneve shtetërore. Opinioni për çdo ditë njihet me listën kaotike zgjedhore" thuhet në njoftimin e LSDM-së. Nga partia opozitare shtojnë se vetëm disa shembuj tregojnë se në një adresë figurojnë qindra madje edhe më shumë persona. "Në adresën e parë në Shkup figurojnë...

VMRO- DPMNE: Qëllimi i Zaevit është të shkatojë kaos

Zoran Zaev dëshiron të gënjejë tërë opinionin, edhe maqedonasit dhe shqiptarët, edhe turqit edhe serbët edhe romët, edhe boshnjakët dhe vllehët, se kujdeset për to, ndërsa gjithçka që dëshiron të bëjë është ta shpëtojë vetveten nga kriminalitet të cilat qëndrojnë pas tij dhe pas familjes së tij, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së në konferencën e sotme për shtyp të...