fbpx
Tag: кабинет

tag: кабинет

Kabineti i Gruevskit ka harxhuar 38 milionë euro për fushata reklamuese dhe për propagandë

Kabineti i ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski, për periudhën prej vitit 2008 deri në vitin 2015 ka harxhuar 38 milionë euro nga buxheti, për fushata reklamuese, të cilat janë emituar në televizione dhe në mediat elektronike, informoi në konferencën e sotme për shtyp zëdhënësi i qeverisë, Mile Boshnjakovski. Ai shtoi se në këtë shumë nuk janë llogaritur shpenzimet për fushatat në vitet...

Ivanov pranoi Volersin në takimin përshëndetës

Sot,në takimin përshëndetës, presidenti i Republikës së Maqedonisë ,Gjorge Ivanov pranoi ambasadorin  e ShBA-së Pol Volers. Në takim,siç theksuan nga  kabineti i Ivanovit, dy bashkëbisedues shprehën pëlqim për marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe për partneritetin strategjik  shumëvjeçar  ndërmjet Republikës së Maqedonisë  dhe ShBA-së.