fbpx
Tag: изолација

tag: изолација

Për një muaj, 5,783 persona në izolim dhe 2,216 në vetë-izolim (Infografik)

Vala e dytë e virusit të koronës është duke u zhvilluar, numri i të infektuarve serish po rritet e bashkë me ta edhe numri i personave që shkojnë në izolim dhe vet-izolim. Brenda një muaji, nga 8 maji deri më 9 qershor, Ministria e Brendshme ka regjistruar 5.783 persona të cilëve u janë lëshuar vendime për izolim, ndërsa 2.216...

Thaçi: BЕ-ja të ndërpresë izolimin e Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë thirrje që të ndërpritet “izolimi i padrejtë” i Kosovës nga Bashkimi Evropian. Ai ka takuar sot në Gjermani grupin e deputetëve për Evropën Juglindore, ku janë të përfaqësuara të gjitha partitë e Bundestagut. “Para deputetëve theksova se e ardhmja e Kosovës është në Bashkimin Evropian dhe në NATO dhe se për këtë...