fbpx
Tags Ховит

Tag: Ховит

Riçard Houit nesër në Shkup

Një grup i euro- parlamentarëve në krye me Riçard Houit, nesër do të vijnë për vizitë në Maqedoni. Pritet që Houit të takohet me liderin e opozitës dhe partisë së LSDM-së, Zoran Zaev. Pas takimit ai do të mbaj konferencë shtypi në selinë e partisë. Tani për tani nuk zbardhen detaje se çfarë do të flitet në këtë konferencë shtypi. Vizita e këtillë...

Hovit: Jankullovskës i thamë se jemi të shqetësuar për zërat e arrestimit të Zaevit

Eurodeputeti Richard Hovit në tuiter ka shkruar – “I thash Ministres së punëve të brendshme të IRJM-së se grupi i socialistëve dhe demokratëve në Parlamentin Evropian është seriozisht i shqetësuar rreth kërcënimeve për arrestimin e liderit  të opozitës në Zoran Zaev. Raportuesi për Maqedoni në Parlamentin Europian, ka qenë për vizitë në Maqedoni së bashku me Sergej Stanishev, kryetar i...