Në Maqedoni mund të ketë vërshime

Денеска претпладне во Македонија ќе биде претежно облачно, а во раните утрински часови сè уште ќе има врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе престанат.

Температурата ќе се движи од 13 до 18 Целзиусови степени.

Во Скопје и во околината се очекува слично време со температура до 17 степени.